VJ1111D150JXRAJ
- 型號描述:
15 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1111
- 型號:
- VJ1111D150JXRAJ
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Q, Low Loss
- Voltage - Rated
- 1500V (1.5kV)
- Package / Case
- 1111 (2828 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.102" (2.59mm)
- Capacitance
- 15 pF