首頁 > Vishay / Vitramon代理商 > VJ1111D102KXDAT
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ1111D102KXDAT
型號描述:
1000 pF ±10% 300V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 1111 1nF 300V C0G 10% HI FREQ
型號:
VJ1111D102KXDAT
品牌:
Vishay / Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
High Q, Low Loss
Voltage - Rated
300V
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)
Capacitance
1000 pF