VJ0805Y333JXAMC
- 型號描述:
0.033 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT .033UF 50V 5%
- 型號:
- VJ0805Y333JXAMC
- 品牌:
- Vishay / Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Capacitance
- 0.033 µF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)