VJ0805Y104KXAAT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT .1uF 50volts 10%
- 型號:
- VJ0805Y104KXAAT
- 品牌:
- Vishay / Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Capacitance
- 0.1 µF