首頁 > Vishay Vitramon代理商 > VJ0805D471KXBAJ
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0805D471KXBAJ
型號描述:
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
型號:
VJ0805D471KXBAJ
品牌:
Vishay Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
470 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)