首頁 > Vishay / Vitramon代理商 > VJ0805D151KXPAJ
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0805D151KXPAJ
型號描述:
150 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0805 150pF 250V C0G 10% HI FREQ
型號:
VJ0805D151KXPAJ
品牌:
Vishay / Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
High Q, Low Loss
Voltage - Rated
250V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Capacitance
150 pF