VJ0805A330FXACW1BC
- 型號描述:
33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
- 型號:
- VJ0805A330FXACW1BC
- Capacitance
- 33 pF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- General Purpose
- Failure Rate
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)