VJ0805A100JXGAT5Z
- 型號描述:
10 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 0805
- 型號:
- VJ0805A100JXGAT5Z
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 10 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)