VJ0603Y473KXXAP
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
- 型號:
- VJ0603Y473KXXAP
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- General Purpose
- Failure Rate
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.97mm)