VJ0603Y473KXXAC
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- VJ0603Y473KXXAC
- 品牌:
- Vishay Intertechnologies
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.036" (0.92mm)