VJ0603Y223KXXAC31
- 型號描述:
0.022 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
- 型號:
- VJ0603Y223KXXAC31
- Capacitance
- 0.022 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- High Temperature
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.97mm)