VJ0603Y104JXAAC
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MLCC
- 型號:
- VJ0603Y104JXAAC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.97mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF