VJ0603Y103KXAAC
- 型號描述:
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0.01uF 50volts X7R 0.1
- 型號:
- VJ0603Y103KXAAC
- 品牌:
- Vishay / Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.036" (0.92mm)
- Capacitance
- 10000 pF