VJ0603H471KXBAC31
- 型號描述:
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 470PF 100V X8R 0603
- 型號:
- VJ0603H471KXBAC31
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Temperature
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.97mm)
- Capacitance
- 470 pF