首頁 > Vishay Vitramon代理商 > VJ0603D100FXPAJ
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0603D100FXPAJ
型號描述:
10 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
型號:
VJ0603D100FXPAJ
品牌:
Vishay Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Lead Style
Features
High Q, Low Loss
Voltage - Rated
250V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)
Capacitance
10 pF