首頁 > Vishay Vitramon代理商 > VJ0603D100FXPAC
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0603D100FXPAC
型號描述:
10 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603
型號:
VJ0603D100FXPAC
原廠包裝量:
起訂量:8000 倍增量:1
Capacitance
10 pF
Tolerance
±1%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)