VJ0603A470JXAAC
- 型號描述:
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 47pF 50volts C0G 5%
- 型號:
- VJ0603A470JXAAC
- 品牌:
- Vishay / Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Capacitance
- 47 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.036" (0.92mm)