VJ0603A391JXBAC
- 型號描述:
390 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0603
- 型號:
- VJ0603A391JXBAC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 390 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- General Purpose
- Failure Rate
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.038" (0.97mm)