首頁 > Vishay / Vitramon代理商 > VJ0402G104KXQCW1BC
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0402G104KXQCW1BC
型號描述:
0.1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0402 X5R 100nF 10% 10V
型號:
VJ0402G104KXQCW1BC
品牌:
Vishay / Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:10000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF