VJ0402D200JXBAJ
- 型號描述:
20 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 20PF 100V C0G/NP0 0402
- 型號:
- VJ0402D200JXBAJ
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Q, Low Loss
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.61mm)
- Capacitance
- 20 pF