VJ0402D0R4VXCAJ
- 型號描述:
0.4 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.4PF 200V C0G/NP0 0402
- 型號:
- VJ0402D0R4VXCAJ
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 0.4 pF
- Tolerance
- ±0.05pF
- Voltage - Rated
- 200V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Q, Low Loss
- Ratings
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.61mm)