首頁 > Vishay / Vitramon代理商 > VJ0402D0R4VXCAJ
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ0402D0R4VXCAJ
型號描述:
0.4 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0.3 pF C0G +/-.05 HI FREQ
型號:
VJ0402D0R4VXCAJ
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
0.4 pF
Tolerance
±0.05pF
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)