VESD12A2-03G-G3-08
- 型號描述:
22.7V Clamp 4.4A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323
TVS DIODE 12VWM 22.7VC SOT323
- 型號:
- VESD12A2-03G-G3-08
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 22.7V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 4.4A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 100W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 33pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)