VDMR10A0
型號描述:
Display Modules - LED Character and Numeric Red 7-Segment 1 Character Common Anode 2V 20mA 0.591" H x 0.386" W x 0.124" D (15.00mm x 9.80mm x 3.15mm) 10-SMD, No Lead
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL RED 10SMD
型號:
VDMR10A0
品牌:
Vishay Semiconductor Opto Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:800 倍增量:1
Number of Characters
1
Size / Dimension
0.591" H x 0.386" W x 0.124" D (15.00mm x 9.80mm x 3.15mm)
Digit/Alpha Size
0.39" (10.00mm)
Display Type
7-Segment
Common Pin
Common Anode
Color
Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Current - Test
20mA
Millicandela Rating
0.65mcd
Wavelength - Peak
631nm
Power Dissipation (Max)
70mW