VB10150S-E3/8W
- 型號描述:
Diode 150 V 10A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO263AB
- 型號:
- VB10150S-E3/8W
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 150 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 10A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 10 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 150 µA @ 150 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Supplier Device Package
- TO-263AB (D2PAK)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C