V60DM120CHM3/I
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 120 V 30A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
DIODE ARR SCHOT 120V 30A TO263AC
型號:
V60DM120CHM3/I
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
120 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
970 mV @ 30 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C