V40PW22C-M3/I
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 20A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
肖特基二極體及整流器 40A 200V
型號:
V40PW22C-M3/I
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
Supplier Device Package
SlimDPAK
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
970 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
250 µA @ 200 V