V20PW60C-M3/I
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 60 V 10A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
DIODE ARR SCHOT 60V 10A SLIMDPAK
- 型號:
- V20PW60C-M3/I
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 10A
- Supplier Device Package
- SlimDPAK
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C
- Grade
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 640 mV @ 10 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.5 mA @ 60 V