V20PW10-M3/I
- 型號描述:
Diode 100 V 20A Surface Mount SlimDPAK
DIODE SCHOTTKY 100V 20A SLIMDPAK
- 型號:
- V20PW10-M3/I
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 860 mV @ 20 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 100 V
- Capacitance @ Vr, F
- 1510pF @ 4V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Supplier Device Package
- SlimDPAK
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C