V20KM100-M3/H
- 型號描述:
Diode 100 V 4.2A Surface Mount FlatPAK (5x6)
DIODE SCHOTTKY 100V 4.2A FLATPAK
- 型號:
- V20KM100-M3/H
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 4.2A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 760 mV @ 20 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 250 µA @ 100 V
- Capacitance @ Vr, F
- 1900pF @ 4V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Supplier Device Package
- FlatPAK (5x6)
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 165°C