V20KM100-M3/H
型號描述:
Diode 100 V 4.2A Surface Mount FlatPAK (5x6)
DIODE SCHOTTKY 100V 4.2A FLATPAK
型號:
V20KM100-M3/H
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
4.2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
760 mV @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
250 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
1900pF @ 4V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
FlatPAK (5x6)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 165°C