V20DM100CHM3/I
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
肖特基二極體及整流器 100V 20A SMPD(TO-263AC)
型號:
V20DM100CHM3/I
品牌:
Vishay General Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
820 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C