V15PM15HM3/H
- 型號描述:
Diode 150 V 15A Surface Mount TO-277A (SMPC)
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO277A
- 型號:
- V15PM15HM3/H
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1500
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 1030pF @ 4V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Supplier Device Package
- TO-277A (SMPC)
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 175°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.08 V @ 15 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 300 µA @ 150 V