V15PM15HM3/H
型號描述:
Diode 150 V 15A Surface Mount TO-277A (SMPC)
肖特基二極體及整流器 150V 15A TMBS TO-277A (SMPC)
型號:
V15PM15HM3/H
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
1030pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
15A
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.08 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 µA @ 150 V