V12PM12-M3/86A
型號描述:
Diode 120 V 12A Surface Mount TO-277A (SMPC)
DIODE SCHOTTKY 120V 12A TO277A
型號:
V12PM12-M3/86A
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
120 V
Current - Average Rectified (Io)
12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
800 mV @ 12 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 120 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C