V12P10-M3/87A
- 型號描述:
Diode 100 V 12A Surface Mount TO-277A (SMPC)
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
- 型號:
- V12P10-M3/87A
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 12A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 700 mV @ 12 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 250 µA @ 100 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Supplier Device Package
- TO-277A (SMPC)
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C