V10K100CHM3/H
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 3.9A Surface Mount 8-PowerTDFN
DIODE ARR SCHOTTKY 100V FLATPAK
型號:
V10K100CHM3/H
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
3.9A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
690 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
400 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C