TSM41YL102KR05
- 型號描述:
1 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
TSM41 YL 1K 10% TR E3
- 型號:
- TSM41YL102KR05
- 品牌:
- Vishay Sfernice
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.209" x 0.189" Face (5.30mm x 4.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- Gull Wing
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 1 kOhms