TMCP0J226MTRF
- 型號描述:
22 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 5.9Ohm @ 100kHz
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
- 型號:
- TMCP0J226MTRF
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Capacitance
- 22 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 5.9Ohm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)