TLZ15B-GS08
- 型號描述:
Zener Diode 15 V 500 mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF
DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
- 型號:
- TLZ15B-GS08
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 15 V
- Tolerance
- Power - Max
- 500 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 16 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 40 nA @ 13.2 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.5 V @ 200 mA
- Operating Temperature
- -65°C ~ 175°C