首頁 > Vishay Sfernice代理商 > T93YA103KT20
影像僅供參考,以產品規格為準
T93YA103KT20
型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 21.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
T93YA103KT20
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
21.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)