T55J475M6R3C0500
- 型號描述:
4.7 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0603 (1608 Metric) 500mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0603
- 型號:
- T55J475M6R3C0500
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 500mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)