T55A106M010C0500
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 500mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206
- 型號:
- T55A106M010C0500
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 500mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)