T16B476K125CZSS
- 型號描述:
47 μF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125 V Axial 2.3Ohm @ 120Hz
T16S476K125BCSZ
- 型號:
- T16B476K125CZSS
- 品牌:
- Vishay Sprague
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 125 V
- Type
- Hermetically Sealed
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.3Ohm @ 120Hz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)