T15B62CAHM3/I
型號描述:
85V Clamp 18.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
DIODE, TVS, 1.5KW, 62V, BIDIRECT
型號:
T15B62CAHM3/I
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
53V
Voltage - Breakdown (Min)
58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
85V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 185°C (TJ)