SS12P3L-M3/86A
型號描述:
Diode 30 V 12A Surface Mount TO-277A (SMPC)
DIODE SCHOTTKY 30V 12A TO277A
型號:
SS12P3L-M3/86A
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
930pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
12A
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
560 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 30 V