SQSA80ENW-T1_GE3
- 型號描述:
N-Channel 80 V 18A (Tc) 62.5W (Tc) Surface Mount PowerPAK? 1212-8
MOSFET N-CH 80V 18A PPAK1212-8
- 型號:
- SQSA80ENW-T1_GE3
- 品牌:
- Vishay Siliconix
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- PowerPAK® 1212-8
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 18A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 21mOhm @ 10A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 62.5W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Supplier Device Package
- PowerPAK® 1212-8
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 21 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1358 pF @ 40 V