首頁 > Vishay Siliconix代理商 > SQD50P08-25L_GE3
影像僅供參考,以產品規格為準
SQD50P08-25L_GE3
型號描述:
P-Channel 80 V 50A (Tc) 136W (Tc) Surface Mount TO-252AA
MOSFET P-CH 80V 50A TO252AA
型號:
SQD50P08-25L_GE3
品牌:
Vishay Siliconix
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
25mOhm @ 10.5A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-252AA
Grade
Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
137 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5350 pF @ 25 V