SMM02040D1501BB300
型號描述:
1.5 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
RES 1.5K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
型號:
SMM02040D1501BB300
品牌:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.1%
Package / Case
MELF, 0204
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Mini MELF
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
1.5 kOhms