SMM02040D1002BB300
- 型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
RES 10K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
- 型號:
- SMM02040D1002BB300
- 品牌:
- Vishay
數量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)